1965 m. Tiesos taurė
Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – komandų pavadinimuose – nebūdingi lietuvių kalbai gramatiškai nesuderinti junginiai Jei galite, sutvarkykite. |
Sezonas | Lietuvos futbolas 1965 m. |
---|---|
Laikotarpis | 1965 m. birželio 27 – rugsėjo 7 d. |
Čempionai | Kauno „Inkaras“ |
← 1964 m. 1966 m. → |
1965 m. Tiesos taurė – 19-asis Tiesos taurės turnyras. Taurę laimėjo Kauno „Inkaras“.[1] „Inkarui“ laimėjus taurę 5-ąjį kartą, klubui trofėjus atiteko visiems laikams.[2]
Formatas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyro kvietimas paskelbtas birželio 27 d.[3] Varžybos rengtos siekiant plėsti futbolo masiškumą, stiprinti futbolo sekcijų darbą, gerinti futbolininkų ruošimą. Jame leidžiama dalyvauti įmonių ir jų cechų, mokyklų, įstaigų, kolūkių, tarybinių ūkių, karinių dalinių sporto kolektyvų komandoms. Turnyras vyko keliais etapais:
- I etapas vyko visuose rajonuose ir stambiuose sporto kolektyvuose. Šios kovos truko iki liepos 4 ar 7 d.;
- II (zonų) etapo kovos vyko nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 4 ar 5 d., jose rungtyniavo 5 miestų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys) ir rajonų turnyrų nugalėtojai, paskirstyti į 4 teritorines zonas. Turnyrams vadovavo atitinkamų miestų sporto tarybos;
- III etapo kovos vyko nuo rugpjūčio 11 d. iki rugsėjo 7 d.[4] Jame žaidė 16 komandų: 8 miestų (3 Kauno, 2 Vilniaus, po 1 Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) ir 8 pajėgiausios zonų komandos (po 2 iš kiekvienos zonos). Šiam etapui vadovavo Respublikinė sporto taryba ir LTSR futbolo federaciją.
Komandos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyre žaidė 612 komandų, iš jų 41 atstovavo kolūkį.[5]
Rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Rajonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Akmenės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 9 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
TŪ Agluonai | Statybininkas Viekšniai | ||||||||
3 | 1 | ||||||||
Alytaus rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 8 komandos:
- Alytis Alytus (mašinų gamykla)
Joniškio rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 16 komandų, 9 iš jų buvo kaimo kolektyvai.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Pergalė Skaistgirys | LŽŪT Joniškis | ||||||||
2 | 0 | ||||||||
Kaišiadorių rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
DAG Kaišiadorys | FK Pravieniškės | ||||||||
5 | 3 | ||||||||
Kapsuko rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 11 komandų.[6]
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Automatai Kapsukas | 4 | |||||||||||||
Saliutas Kapsukas | 0 | |||||||||||||
Automatai Kapsukas | 3 | |||||||||||||
Metalas Kapsukas | 0 | |||||||||||||
Metalas Kapsukas | 3 | |||||||||||||
Autonormalės Kapsukas | 1 | |||||||||||||
Metalas Kapsukas | 1 | |||||||||||||
FK Kazlų Rūda | 0 | |||||||||||||
FK Kazlų Rūda | 3 | |||||||||||||
Automatai-2 Kapsukas | 2 | |||||||||||||
Orija Kalvarija | 3 | |||||||||||||
SM Kapsukas | 0 | |||||||||||||
Orija Kalvarija | 4 | |||||||||||||
Kupolas Kapsukas | 3 | |||||||||||||
Kupolas Kapsukas | 2 | |||||||||||||
Cukrininkas Kapsukas | 1 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Automatai Kapsukas | Orija Kalvarija | |||||||||||||
5 | 0 | |||||||||||||
Kėdainių rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 12 komandų.[7]
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 6 | ||||||||
Nevėžio jauniai Kėdainiai | 3 | ||||||||
Nevėžis Kėdainiai | Chemikas Kėdainiai | ||||||||
4 | 3 | ||||||||
Chemikas Kėdainiai | 12 | ||||||||
PTM Šlapaberžė | 0 | ||||||||
Kretingos rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Plungės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 8 komandos
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Linų audiniai Plungė | SM Plungė | ||||||||
3 | 1 | ||||||||
Radviliškio rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 6 ekipos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Metalas Radviliškis | Garvežių depas Radviliškis | ||||||||
9 | 1 | ||||||||
Tauragės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 10 komandų.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Tauras Tauragė | Statybininkas Tauragė | ||||||||
5 | 2 | ||||||||
Telšių rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 22 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Mastis Telšiai | Džiugas Telšiai | ||||||||
2 | 1 | ||||||||
Ukmergės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 10 komandų.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Pivonija Ukmergė | Aušra Ukmergė | ||||||||
4 | 2 | ||||||||
Utenos rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 4 komandos.
Vilkaviškio rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 4 ekipos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Liepona Kybartai | Metalas Vilkaviškis | ||||||||
3 | 3 | ||||||||
11 m baudinių serija | |||||||||
11 m baudiniais laimėjo „Liepona“.
Zonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kauno miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 26 komandos.
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Inkaras Kaunas | Audiniai Kaunas | 2-1 |
Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||
Inkaras Kaunas | 7 | ||||||||
Autoparkas Kaunas | 0 | ||||||||
Vimpelas Kaunas | 3 | ||||||||
Politechnika Kaunas | 0 | ||||||||
Politechnika Kaunas | 4 | ||||||||
Lima Kaunas | 1 | ||||||||
Finalas | |||||||||
Kaunas | |||||||||
Inkaras Kaunas | Vimpelas Kaunas | ||||||||
3 | 0 | ||||||||
- Dėl 3-osios vietos: Politechnika Kaunas – Autoparkas Kaunas 2-1
Kauno zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- 13 komandų: Alytaus, Jonavos, Eišiškių, Vilkaviškio, Kauno, Prienų, Šakių, Vilniaus, Lazdijų, Trakų, Kaišiadorių, Varėnos, Kapsuko rajonų nugalėtojai.
Aštuntfinaliai:
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Vairas Šakiai | Sūdavija Prienai | 9-0 |
DAG Kaišiadorys | FK Trakai | +:– |
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Automatai Kapsukas | + | |||||||||||||
FK Varėna | – | |||||||||||||
Automatai Kapsukas | 4 | |||||||||||||
Ančia Veisiejai | 0 | |||||||||||||
Ančia Veisiejai | + | |||||||||||||
FK Vilniaus rajonas | – | |||||||||||||
Ančia Veisiejai | ||||||||||||||
Liepona Kybartai | + | |||||||||||||
FK Kauno rajonas | – | |||||||||||||
Liepona Kybartai | ||||||||||||||
Liepona Kybartai | 3 | |||||||||||||
FK Rukla | 1 | |||||||||||||
FK Rukla | 11 | |||||||||||||
FK Eišiškės | 1 | |||||||||||||
FK Rukla | ||||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Automatai Kapsukas | FK Rukla | |||||||||||||
2 | 0 | |||||||||||||
Klaipėdos miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 6 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Klaipėda | |||||||||
Baltija Klaipėda | Pajūris Klaipėda | ||||||||
5 | 1 | ||||||||
Klaipėdos zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- 9 komandos: Kretingos, Šilutės, Skuodo, Tauragės, Jurbarko, Telšių, Šilalės, Klaipėdos, Plungės rajonų nugalėtojai.
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Melioratorius Skuodas | Tauras Tauragė | 1-2 (prat.) |
Minija Kretinga | Baldininkas Šilutė | 4-0 |
Linų audiniai Plungė | Silikatininkas Gargždai | 2-1 |
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Telšiai | |||||||||
Tauras Tauragė | Mastis Telšiai | ||||||||
3 | 1 | ||||||||
Panevėžio miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Statyba Panevėžys | |||||||||
Sakalas Panevėžys | |||||||||
Panevėžys | |||||||||
Statyba Panevėžys | Aras Panevėžys | ||||||||
5 | 2 | ||||||||
Atmosfera Panevėžys | |||||||||
Aras Panevėžys | |||||||||
Panevėžio zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- 12 komandų: Kėdainių, Rokiškio, Molėtų, Anykščių, Širvintų, Ignalinos, Kupiškio, Utenos, Švenčionių, Panevėžio, Zarasų Ukmergės rajonų nugalėtojai.
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
LEKG Utena | FK Kupiškis | 4-2 |
Vairas Anykščiai | FK Molėtai | +:– |
Pivonija Ukmergė | Statybininkas Zarasai | 11-2 |
Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||
Nevėžis Kėdainiai | + | ||||||||
FK Rokiškis | – | ||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 9 | ||||||||
Vairas Anykščiai | 2 | ||||||||
Finalas | |||||||||
Utena | |||||||||
LEKG Utena | Nevėžis Kėdainiai | ||||||||
5 | 3 | ||||||||
Šiaulių miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyre žaidė 12 komandų.
Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||
Statybininkas Šiauliai | 3 | ||||||||
Vairas Šiauliai | 0 | ||||||||
Finalas | |||||||||
Šiauliai | |||||||||
Elnias Šiauliai | Statybininkas Šiauliai | ||||||||
5 | 3 | ||||||||
Šiaulių zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- 10 komandų: Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Raseinių, Kelmės, Biržų, Pasvalio, Joniškio, Šiaulių, Akmenės rajonų nugalėtojai.
Aštuntfinalis:
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Audimas Kelmė | Komanda Raseiniai | 7-2 |
Siūlas Biržai | Nemunas Pasvalys | 2-3 |
Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||
Elektra Mažeikiai | + | ||||||||
X komanda | – | ||||||||
Elektra Mažeikiai | |||||||||
Metalas Radviliškis | |||||||||
Metalas Radviliškis | + | ||||||||
X komanda | – | ||||||||
Pergalė Skaistgirys | 2 | ||||||||
Nemunas Pasvalys | 1 | ||||||||
Pergalė Skaistgirys | |||||||||
Cementininkas Naujoji Akmenė | |||||||||
Cementininkas Naujoji Akmenė | 8 | ||||||||
Keramikas Daugėliai | 0 | ||||||||
Finalas | |||||||||
1965-08-10 | Naujoji Akmenė | ||||||||
Cementininkas Naujoji Akmenė | Elektra Mažeikiai | ||||||||
1 | 0 | ||||||||
Vilniaus miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovas pradėjo 22 komandos.
Šešiolikfinalis | Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||||||
Elfa Vilnius | 2 | ||||||||||||||||||
Elektronika Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
Elfa Vilnius | 13 | ||||||||||||||||||
Santechnika Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
Elfa Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
Pažanga Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Pažanga Vilnius | 2 | ||||||||||||||||||
Aušra Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Pažanga Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
Lokomotyvas Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Lokomotyvas Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Troleibusas Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
Elfa Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Saliutas Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
Saliutas Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Vilnelė Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Saliutas Vilnius | 6 | ||||||||||||||||||
Kibirkštis Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Komunaras Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Kibirkštis Vilnius | 5 | ||||||||||||||||||
Ekranas Vilnius | 6 | ||||||||||||||||||
Sparta Vilnius | 2 | ||||||||||||||||||
Ekranas Vilnius | 4 | ||||||||||||||||||
Žalgiris Naujoji Vilnia | 1 | ||||||||||||||||||
Žalgiris Naujoji Vilnia | 3 | ||||||||||||||||||
Precizika Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
pap. | |||||||||||||||||||
Ekranas Vilnius | 1 | 0 | |||||||||||||||||
Kompresorius Vilnius | 1 | 6 | |||||||||||||||||
Kompresorius Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Torpedo Vilnius | 1 | ||||||||||||||||||
Kompresorius Vilnius | 6 | ||||||||||||||||||
Signalas Vilnius | 0 | ||||||||||||||||||
Kompresorius Vilnius | 4 | ||||||||||||||||||
Magnetas Vilnius | 1 | prat. | |||||||||||||||||
Magnetas Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Zenitas Vilnius | 2 | ||||||||||||||||||
Magnetas Vilnius | 6 | ||||||||||||||||||
Startas Vilnius | 5 | prat. | |||||||||||||||||
Startas Vilnius | 3 | ||||||||||||||||||
Neris Naujoji Vilnia | 0 | ||||||||||||||||||
Finalas | |||||||||||||||||||
Jaunimo stadionas, Vilnius | |||||||||||||||||||
Saliutas Vilnius | Kompresorius Vilnius | ||||||||||||||||||
3 | 1 | ||||||||||||||||||
Pagrindiniai etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Tauras Tauragė | 1 | |||||||||||||
Statyba Panevėžys | 3 | |||||||||||||
Statyba Panevėžys | 1 | |||||||||||||
Elektra Mažeikiai | 2 | |||||||||||||
Elektra Mažeikiai | 3 | |||||||||||||
Baltija Klaipėda | 1 | prat. | ||||||||||||
Elektra Mažeikiai | 0 | |||||||||||||
Inkaras Kaunas | 1 | |||||||||||||
LEKG Utena | 0 | |||||||||||||
Inkaras Kaunas | 2 | |||||||||||||
Inkaras Kaunas | 4 | |||||||||||||
Mastis Telšiai | 0 | |||||||||||||
Mastis Telšiai | 4 | |||||||||||||
Kompresorius Vilnius | 2 | |||||||||||||
Automatai Kapsukas | 0 | |||||||||||||
Vimpelas Kaunas | 3 | |||||||||||||
Vimpelas Kaunas | 1 | |||||||||||||
Cementininkas Naujoji Akmenė | 0 | |||||||||||||
Cementininkas Naujoji Akmenė | + | |||||||||||||
Politechnika Kaunas | – | |||||||||||||
Vimpelas Kaunas | 0 | |||||||||||||
Saliutas Vilnius | 2 | |||||||||||||
FK Rukla | 1 | |||||||||||||
Saliutas Vilnius | 6 | |||||||||||||
Saliutas Vilnius | 6 | |||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 2 | |||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 7 | |||||||||||||
Elnias Šiauliai | 2 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Finalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
1965 m. rugsėjo 7 d. 18:00 |
Inkaras Kaunas | 4 – 2 | Saliutas Vilnius | Vilniaus centrinis Žalgirio stadionas Žiūrovų: 3000 Teisėjas: P. Matuizevičius (Panevėžys)
|
---|---|---|---|---|
Petras Siniakovas 41' Petras Siniakovas 42' Viktoras Andriuškevičius 48' Petras Kazlauskas 81' |
Ataskaitos:[8][9][10][11] | Vilius Jakubčionis 36' Edvardas Zdanavičius (į s.) 89' |
TSRS kolektyvų taurė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kaip turnyro nugalėtojas „Inkaras“ įgijo teisę kovoti dėl TSRS fizinės kultūros kolektyvų taurės su Ukrainos 5-osios zonos nugalėtoju. Prieš Start Cuguev komandą pralaimėta 1-2 (prat.).
Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- ↑ Lithuanian Final Tables 1922-2013 (Almis.sritis.lt)
- ↑ Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922-1997 m.: istorinė apybraiža“ // Vilnius, „Diemedis“, 1997. // psl. 125.
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1965-06-27
- ↑ Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 6 (1965–1968 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2001. // 65 psl.
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1965-09-07
- ↑ Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // psl. 145
- ↑ Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // psl. 53
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1965-09-09
- ↑ Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 531.
- ↑ Lithuanian Cup Finals (Almis.sritis.lt)
- ↑ Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922-1997 m.: istorinė apybraiža“ // Vilnius, „Diemedis“, 1997. // psl. 269.
Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Laikraštis „Sportas“. // 1965 m.
- Laikraštis „Tiesa“. // 1965 m.
- Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 530–532.
- LFF tauré 1965 (Foot.dk)
|
|