2023 m. pasaulio rankinio čempionatas
2023 m. pasaulio rankinio čempionatas | |
---|---|
Data | 2023 m. sausio 11 d. – sausio 29 d. |
Vieta | Švedija Lenkija |
Stadionas | 9 arenos |
Šalių skaičius | 32 |
Lygis | Profesionalai suaugusieji |
Prieš | 2021 Egiptas |
Po | 2025 Koratija/Danija/Norvegija |
2023 m. pasaulio rankinio čempionatas – 28-asis pasaulio rankinio čempionatas, kuris vyko 2023 m. sausio 11 - sausio 29 dienomis Lenkijoje ir Švedijoje. Tai pirmasis pasaulio čempionatas vykęs Lenkijoje ir penktasis Švedijoje.
Danijos rinktinė laimėjo pasaulio čempionatą trečią kartą iš eilės. Danijos rinktinės dešinysis kraštas Mathias Gidsel išrinktas vertingiausiu turnyro žaidėju.[1]
Rengėjų rinkimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Iki 2015 m. balandžio 15 d. dokumentus oficialiai paraiškai rengti 2023 m. čempionatą pateikė trys šalys:
2015 m. birželio 4 d. teisė rengti čempionatą atiteko jungtinei Švedijos ir Lenkijos iniciatyvai.[2]
Arenos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Krokuva | Gdanskas | Stokholmas | Malmė | Geteborgas |
---|---|---|---|---|
Tauron Arena | Ergo Arena | Tele2 Arena | Malmės arena | Scandinavium |
Talpa: 15030 | Talpa: 11409 | Talpa: 19000 | Talpa: 13000 | Talpa: 12000 |
Švedija ir Lenkija atskirtos Baltijos jūra. |
||||
Katovicai | Plockas | Jonšiopingas | Kristianstadas | |
Spodek | Orlen arena | Husqvarna Garden | Kristianstado arena | |
Talpa: 11036 | Talpa: 5492 | Talpa: 7000 | Talpa: 4700 | |
Kvalifikacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyras | Kvotos | Pateko |
---|---|---|
Šeimininkai | 1 | Lenkija Švedija |
2021 m. pasaulio rankinio čempionatas | 1 | Danija |
2022 m. Europos rankinio čempionatas | 3 | Prancūzija Norvegija Ispanija |
2022 m. Azijos čempionatas | 5 | Bahreinas Kataras Iranas Pietų Korėja Saudo Arabija |
Pietų ir Centrinė Amerika | 4 | Čilė Argentina Brazilija Urugvajus |
Šiaurės Amerika | 1 | JAV |
2020 m. Afrikos čempionatas | 5 | Alžyras Žaliasis Kyšulys Egiptas Marokas Tunisas |
Europos kvalifikacija | 9 | Belgija Kroatija Vokietija Vengrija Islandija Juodkalnija Šiaurės Makedonija Portugalija Serbija |
Pakvietimas | 2 | Slovėnija Nyderlandai |
Grupių varžybos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
A grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ispanija | 3 | 3 | 0 | 0 | 99 | 73 | +26 | 6 |
2 | Juodkalnija | 3 | 2 | 0 | 1 | 94 | 94 | 0 | 4 |
3 | Iranas | 3 | 1 | 0 | 2 | 78 | 93 | −15 | 2 |
4 | Čilė | 3 | 0 | 0 | 3 | 83 | 94 | −11 | 0 |
Šaltiniai: IHF
B grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prancūzija | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 78 | +24 | 6 |
2 | Slovėnija | 3 | 2 | 0 | 1 | 96 | 77 | +19 | 4 |
3 | Lenkija (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 74 | 82 | −8 | 2 |
4 | Saudo Arabija | 3 | 0 | 0 | 3 | 66 | 101 | −35 | 0 |
C grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Švedija (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 107 | 57 | +50 | 6 |
2 | Brazilija | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 78 | +5 | 4 |
3 | Žaliasis Kyšulys | 3 | 1 | 0 | 2 | 88 | 89 | −1 | 2 |
4 | Urugvajus | 3 | 0 | 0 | 3 | 61 | 115 | −54 | 0 |
D grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalija | 3 | 2 | 0 | 1 | 85 | 74 | +11 | 4[a] |
2 | Islandija | 3 | 2 | 0 | 1 | 96 | 81 | +15 | 4[a] |
3 | Vengrija | 3 | 2 | 0 | 1 | 85 | 82 | +3 | 4[a] |
4 | Pietų Korėja | 3 | 0 | 0 | 3 | 76 | 105 | −29 | 0 |
Šaltiniai: IHF
Notes:
Notes:
E grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vokietija | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 81 | +21 | 6 |
2 | Serbija | 3 | 2 | 0 | 1 | 103 | 85 | +18 | 4 |
3 | Kataras | 3 | 1 | 0 | 2 | 80 | 89 | −9 | 2 |
4 | Alžyras | 3 | 0 | 0 | 3 | 72 | 102 | −30 | 0 |
Šaltiniai: IHF
F grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norvegija | 3 | 3 | 0 | 0 | 98 | 74 | +24 | 6 |
2 | Nyderlandai | 3 | 2 | 0 | 1 | 89 | 70 | +19 | 4 |
3 | Argentina | 3 | 1 | 0 | 2 | 75 | 87 | −12 | 2 |
4 | Šiaurės Makedonija | 3 | 0 | 0 | 3 | 77 | 108 | −31 | 0 |
Šaltiniai: IHF
G grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Egiptas | 3 | 3 | 0 | 0 | 96 | 57 | +39 | 6 |
2 | Kroatija | 3 | 2 | 0 | 1 | 98 | 77 | +21 | 4 |
3 | Jungtinės Amerikos Valstijos | 3 | 1 | 0 | 2 | 66 | 102 | −36 | 2 |
4 | Marokas | 3 | 0 | 0 | 3 | 70 | 94 | −24 | 0 |
Šaltiniai: IHF
H grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danija | 3 | 3 | 0 | 0 | 113 | 70 | +43 | 6 |
2 | Bahreinas | 3 | 1 | 1 | 1 | 78 | 91 | −13 | 3 |
3 | Belgija | 3 | 1 | 0 | 2 | 87 | 102 | −15 | 2 |
4 | Tunisas | 3 | 0 | 1 | 2 | 77 | 92 | −15 | 1 |
Šaltiniai: IHF
Pagrindinis etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
I grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prancūzija | 5 | 5 | 0 | 0 | 165 | 134 | +31 | 10 |
2 | Ispanija | 5 | 4 | 0 | 1 | 149 | 124 | +25 | 8 |
3 | Slovėnija | 5 | 3 | 0 | 2 | 158 | 133 | +25 | 6 |
4 | Lenkija (H) | 5 | 2 | 0 | 3 | 123 | 127 | −4 | 4 |
5 | Juodkalnija | 5 | 1 | 0 | 4 | 126 | 154 | −28 | 2 |
6 | Iranas | 5 | 0 | 0 | 5 | 125 | 174 | −49 | 0 |
II grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Švedija (H) | 5 | 5 | 0 | 0 | 164 | 133 | +31 | 10 |
2 | Vengrija | 5 | 3 | 0 | 2 | 148 | 147 | +1 | 6 |
3 | Islandija | 5 | 3 | 0 | 2 | 169 | 158 | +11 | 6 |
4 | Portugalija | 5 | 2 | 1 | 2 | 146 | 133 | +13 | 5 |
5 | Brazilija | 5 | 1 | 1 | 3 | 138 | 151 | −13 | 3 |
6 | Žaliasis Kyšulys | 5 | 0 | 0 | 5 | 138 | 181 | −43 | 0 |
III grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norvegija | 5 | 5 | 0 | 0 | 148 | 118 | +30 | 10 |
2 | Vokietija | 5 | 4 | 0 | 1 | 163 | 133 | +30 | 8 |
3 | Serbija | 5 | 3 | 0 | 2 | 155 | 141 | +14 | 6 |
4 | Nyderlandai | 5 | 2 | 0 | 3 | 143 | 141 | +2 | 4 |
5 | Argentina | 5 | 1 | 0 | 4 | 107 | 150 | −43 | 2 |
6 | Kataras | 5 | 0 | 0 | 5 | 120 | 153 | −33 | 0 |
Šaltiniai: IHF
IV grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
V. | Komanda | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įv.+ | Įv.- | Įv.+/- | Tšk. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danija | 5 | 4 | 1 | 0 | 174 | 130 | +44 | 9 |
2 | Egiptas | 5 | 4 | 0 | 1 | 150 | 118 | +32 | 8 |
3 | Kroatija | 5 | 3 | 1 | 1 | 171 | 143 | +28 | 7 |
4 | Bahreinas | 5 | 2 | 0 | 3 | 137 | 160 | −23 | 4 |
5 | Jungtinės Amerikos Valstijos | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 162 | −49 | 2 |
6 | Belgija | 5 | 0 | 0 | 5 | 132 | 164 | −32 | 0 |
Šaltiniai: IHF
Finalinis etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Ketvirtfinaliai | Pusfinaliai | Finalas | ||||||||
Sausio 25 d. | ||||||||||
Prancūzija | 35 | |||||||||
Sausio 27 d. | ||||||||||
Vokietija | 28 | |||||||||
Prancūzija | 31 | |||||||||
Sausio 25 d. | ||||||||||
Švedija | 26 | |||||||||
Švedija | 26 | |||||||||
Sausio 29 d. | ||||||||||
Egiptas | 22 | |||||||||
Prancūzija | 29 | |||||||||
Sausio 25 d. | ||||||||||
Danija | 34 | |||||||||
Ispanija | 35 | |||||||||
Sausio 27 d. | ||||||||||
Norvegija | 34 | |||||||||
Ispanija | 23 | Bronzinis finalas | ||||||||
Sausio 25 d. | ||||||||||
Danija | 26 | |||||||||
Danija | 40 | Ispanija | 39 | |||||||
Vengrija | 23 | Švedija | 36 | |||||||
Sausio 29 d. | ||||||||||
Finalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
2023 m. sausio 29 d. 21:00 |
Prancūzija | 29–34 | Danija | Tele2 Arena, Stokholmas Žiūrovų: 23,050 Teisėjai: Nachevski, Nikolov |
Remili 6 | (15–16) | Lauge 10 | ||
3× | Ataskaita | 4× 1× |
Galutinė rikiuotė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Vieta | Komanda |
---|---|
Auksas | Danija |
Sidabras | Prancūzija |
Bronza | Ispanija |
4 | Švedija |
5 | Vokietija |
6 | Norvegija |
7 | Egiptas |
8 | Vengrija |
9 | Kroatija |
10 | Slovėnija |
11 | Serbija |
12 | Islandija |
13 | Portugalija |
14 | Nyderlandai |
15 | Lenkija |
16 | Bahreinas |
17 | Brazilija |
18 | Juodkalnija |
19 | Argentina |
20 | Jungtinės Amerikos Valstijos |
21 | Belgija |
22 | Kataras |
23 | Žaliasis Kyšulys |
24 | Iranas |
25 | Tunisas |
26 | Čilė |
27 | Šiaurės Makedonija |
28 | Pietų Korėja |
29 | Saudo Arabija |
30 | Marokas |
31 | Alžyras |
32 | Urugvajus |
Rezultatyviausi žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Vieta | Žaidėjas | Įvarčių | Bandymai | % |
---|---|---|---|---|
1 | Mathias Gidsel | 60 | 80 | 75 |
2 | Erwin Feuchtmann | 54 | 77 | 70 |
3 | Juri Knorr | 53 | 85 | 62 |
4 | Simon Pytlick | 51 | 70 | 73 |
5 | Bjarki Már Elísson | 45 | 59 | 76 |
6 | Richárd Bodó | 44 | 74 | 59 |
Alex Dujshebaev | 65 | 68 | ||
Kay Smits | 66 | 67 | ||
9 | Mikkel Hansen | 41 | 60 | 68 |
Ali Zein | 64 | 64 |
Šaltinis: IHF
Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- ↑ „Istorinis Danijos rankininkų triumfas: trečiąkart paeiliui iškovojo pasaulio čempionų titulą“. delfi.lt. Nuoroda tikrinta 2023 m. vasario 4 d..
- ↑ „Continental Federation Meetings“. ihf.info. Nuoroda tikrinta 2021 m. sausio 30 d..
Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Oficiali svetainė Archyvuota kopija 2023-01-31 iš Wayback Machine projekto.
|