2023 m. pasaulio greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionatas
2023 m. pasaulio greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionatas | |
---|---|
Data | 2023 m. kovo 10 d. – kovo 12 d. |
Vieta | Seulas ( Pietų Korėja) |
Stadionas | Mokdong ledo arena |
Rungčių skaičius | 9 |
Lietuvos delegacija | 0 |
Lygis | Profesionalai suaugusieji |
Prieš | 2022 Montrealis |
Po | 2024 Roterdamas |
2023 m. pasaulio greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionatas – Tarptautinės čiuožimo sąjungos organizuotas geriausių pasaulio greitojo čiuožimo trumpuoju taku atletų čempionatas, kuris vyko kovo 10 d. – kovo 12 d. Pietų Korėjos mieste Seule.[1] Nyderlandų nacionalinė rinktinė pelnė daugiausiai medalių.
Dėl 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą čempionate nebuvo leista dalyvauti čiuožėjams iš Rusijos ir Baltarusijos.[2]
Medalininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Vyrai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | Pietro Sighel (ITA) | 41.166 | Steven Dubois (CAN) | 41.223 | Jens van 't Wout (NED) | 41.243 |
1000 m | Park Ji-won (KOR) | 1:27.741 | Stijn Desmet (BEL) | 1:27.974 | Steven Dubois (CAN) | 1:28.069 |
1500 m | Park Ji-won (KOR) | 2:17.792 | Pietro Sighel (ITA) | 2:17.898 | Pascal Dion (CAN) | 2:17.986 |
Estafetė | Kinija Li Wenlong Lin Xiaojun Liu Guanyi Zhong Yuchen Song Jiahua |
7:04.412 | Italija Andrea Cassinelli Tommaso Dotti Pietro Sighel Luca Spechenhauser Thomas Nadalini |
7:04.484 | Pietų Korėja Hong Kyung-hwan Lee June-seo Lim Yong-jin Park Ji-won Lee Dong-hyun |
7:04.884 |
Moterys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | Xandra Velzeboer (NED) | 41.977 | Suzanne Schulting (NED) | 42.450 | Selma Poutsma (NED) | 42.567 |
1000 m | Xandra Velzeboer (NED) | 1:29.361 | Choi Min-jeong (KOR) | 1:29.679 | Courtney Sarault (CAN) | 1:29.794 |
1500 m | Suzanne Schulting (NED) | 2:31.349 | Choi Min-jeong (KOR) | 2:31.448 | Kim Boutin (CAN) | 2:31.575 |
Estafetė | Nyderlandai Selma Poutsma Suzanne Schulting Yara van Kerkhof Xandra Velzeboer Michelle Velzeboer |
4:09.056 | Pietų Korėja Choi Min-jeong Kim Geon-hee Kim Gil-li Shim Suk-hee Lee So-youn |
4:09.151 | Kanada Kim Boutin Claudia Gagnon Courtney Sarault Renée Steenge Rikki Doak |
4:09.372 |
Mišrios rungtys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 m estafetė | Nyderlandai Teun Boer Suzanne Schulting Jens van 't Wout Xandra Velzeboer Itzhak de Laat Selma Poutsma |
2:41.646 | Kinija Gong Li Li Wenlong Lin Xiaojun Zang Yize Wang Xinran Zhong Yuchen |
2:41.821 | Italija Andrea Cassinelli Arianna Sighel Pietro Sighel Arianna Valcepina Chiara Betti |
2:41.907 |
Medalių lentelė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
* Šeimininkai (Pietų Korėja)
Vieta | Šalys | Auksas | Sidabras | Bronza | Iš viso |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nyderlandai | 5 | 1 | 2 | 8 |
2 | Pietų Korėja* | 2 | 3 | 1 | 6 |
3 | Italija | 1 | 2 | 1 | 4 |
4 | Kinija | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Kanada | 0 | 1 | 5 | 6 |
6 | Belgija | 0 | 1 | 0 | 1 |
Iš viso (šalių skaičius: 6) | 9 | 9 | 9 | 27 |
Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Oficiali svetainė Archyvuota kopija 2023-03-10 iš Wayback Machine projekto.